Yageo 9C12063A3321FKHFT
9C12063A3321FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3321FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3321FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3321FKHFT
QUANTITY
9C12063A3321FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3321FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3321FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3321FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3321FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3321FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3321FKHFT
LED 7-SEG 3DIG CA HRED RHDP .4" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 1A 8-VSSOP datasheet.pdf
IC 24-BIT AUDIO CODEC 64-HTQFP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 20.8K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT NAVY datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf