Yageo 9C12063A3600FKHFT
9C12063A3600FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3600FKHFT
Brief Description
RES SMD 360 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3600FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A3600FKHFT
QUANTITY
9C12063A3600FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3600FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3600FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3600FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3600FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3600FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3600FKHFT
STRAIN RELIEF 34POS SOCKET CONN datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf