Yageo 9C12063A3902JLHFT
9C12063A3902JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A3902JLHFT
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A3902JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A3902JLHFT
QUANTITY
9C12063A3902JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A3902JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A3902JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A3902JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A3902JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A3902JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A3902JLHFT
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-6 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 28 1 5/8-18 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf