Yageo 9C12063A4754FKHFT
9C12063A4754FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A4754FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A4754FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A4754FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A4754FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A4754FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A4754FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A4754FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A4754FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A4754FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A4754FKHFT
SENS PROX M8 2MM PNP-NO SHIELDED datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 2500A DO200AC datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MC HI-EFF 20-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN FPC 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf