Yageo 9C12063A5492FKHFT
9C12063A5492FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A5492FKHFT
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A5492FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A5492FKHFT
QUANTITY
9C12063A5492FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A5492FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A5492FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A5492FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A5492FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A5492FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A5492FKHFT
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 0603 datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1600V 560A B-PUK datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATASEL/MUX 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/4 RED 12X6" datasheet.pdf
CONN RETAINER datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf