Yageo 9C12063A7680FKHFT
9C12063A7680FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A7680FKHFT
Brief Description
RES SMD 768 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A7680FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A7680FKHFT
QUANTITY
9C12063A7680FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A7680FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A7680FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A7680FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A7680FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A7680FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A7680FKHFT
CONN BNC JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC60H/AE60G/HPL60H datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM TO220 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR 3MM LENS R/A datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 585MA 280 MOHM datasheet.pdf