Yageo 9C12063A8203JLHFT
9C12063A8203JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A8203JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A8203JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A8203JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C12063A8203JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A8203JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A8203JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A8203JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A8203JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A8203JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A8203JLHFT
BOX ALUM BLACK 5.71"L X 3.74"W datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS STR SHORT S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 18 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf