Yageo 9C12063A86R6FKHFT
9C12063A86R6FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A86R6FKHFT
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A86R6FKHFT.pdf
Availability of 9C12063A86R6FKHFT
QUANTITY
9C12063A86R6FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A86R6FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A86R6FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A86R6FKHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A86R6FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A86R6FKHFT Details Description
Related parts for 9C12063A86R6FKHFT
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
T-BEAM EMITTER ONLY 300V CABLE datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 4K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf