Yageo 9C12063A9104JLHFT
9C12063A9104JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C12063A9104JLHFT
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
9C12063A9104JLHFT.pdf
Availability of 9C12063A9104JLHFT
QUANTITY
9C12063A9104JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C12063A9104JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C12063A9104JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C12063A9104JLHFT
Related Links9C12063A, 9C12063A9104JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C12063A9104JLHFT Details Description
Related parts for 9C12063A9104JLHFT
D-SUB CABLE - MFL50K/MC50G/X datasheet.pdf
LEAD TEST MICRHK-BANAPLG 36" BLK datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/HOLDER 7PC datasheet.pdf
CAP CER 7PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V 4-USP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf