Yageo 9T04021A1182CAHF3
9T04021A1182CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1182CAHF3
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1182CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1182CAHF3
QUANTITY
9T04021A1182CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1182CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1182CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1182CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1182CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1182CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1182CAHF3
RES SMD 71.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC CODEC STER/SUDIO SPDIF 44QFP datasheet.pdf
IC REG SYNC 6A BUCK 24QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO201AA datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 25.2VC DO13 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf