Yageo 9T04021A1370DBHF3
9T04021A1370DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1370DBHF3
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1370DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1370DBHF3
QUANTITY
9T04021A1370DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1370DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1370DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1370DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1370DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1370DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1370DBHF3
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
LED 2HI 3MM LOW CUR YELLOW PC MN datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 4V 20% 0603 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 16-QFN datasheet.pdf
IC AUDIO SUBSYSTEM 30-UCSP datasheet.pdf
RES 15 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf