Yageo 9T04021A1430DBHF3
9T04021A1430DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1430DBHF3
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1430DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1430DBHF3
QUANTITY
9T04021A1430DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1430DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1430DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1430DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1430DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1430DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1430DBHF3
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 80A SCREW TERM datasheet.pdf
SOLDER SLEEVE .275" DIA IMM RES datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES 0.205 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 37.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf