Yageo 9T04021A1472CAHF3
9T04021A1472CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1472CAHF3
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1472CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1472CAHF3
QUANTITY
9T04021A1472CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1472CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1472CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1472CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1472CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1472CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1472CAHF3
IC OPAMP GP 4MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15+PE PNL MNT PIN CRMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W DO204AL datasheet.pdf