Yageo 9T04021A17R8BBHF3
9T04021A17R8BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A17R8BBHF3
Brief Description
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A17R8BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A17R8BBHF3
QUANTITY
9T04021A17R8BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A17R8BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A17R8BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)