Yageo 9T04021A1800BAHF3
9T04021A1800BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1800BAHF3
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1800BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A1800BAHF3
QUANTITY
9T04021A1800BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1800BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1800BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1800BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1800BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1800BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1800BAHF3
CONN HEADER LOPRO R/A .100 10POS datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 26POS METAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 867MHZ 360FCCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 32.4 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf