Yageo 9T04021A1802BBHF3
9T04021A1802BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A1802BBHF3
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A1802BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A1802BBHF3
QUANTITY
9T04021A1802BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A1802BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A1802BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A1802BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A1802BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A1802BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A1802BBHF3
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET DBL 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.03UF RADIAL datasheet.pdf