Yageo 9T04021A18R2DAHF3
9T04021A18R2DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A18R2DAHF3
Brief Description
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A18R2DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A18R2DAHF3
QUANTITY
9T04021A18R2DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A18R2DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A18R2DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A18R2DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A18R2DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A18R2DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A18R2DAHF3
IC 2.93V NANOPWR MON SOT23-5 datasheet.pdf
TXRX SFF SONET OC48 BAIL SR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
IC USB PROTECTION 16QFN datasheet.pdf
RES 500 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN ADAPT TRB JACK TO TRB PLUG datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP FILM 16NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 35A WIND CUBE datasheet.pdf