Yageo 9T04021A2152CAHF3
9T04021A2152CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2152CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2152CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A2152CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A2152CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2152CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2152CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2152CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2152CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2152CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2152CAHF3
IDC CABLE - MSD50K/MC50M/MSD50K datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 160MHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.485A SOT563F datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50.4VA CHAS MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf