Yageo 9T04021A2210BBHF3
9T04021A2210BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2210BBHF3
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2210BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2210BBHF3
QUANTITY
9T04021A2210BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2210BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2210BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2210BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2210BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2210BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2210BBHF3
IDC CABLE - HSC60H/AE60M/HSC60H datasheet.pdf
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
JACKPOST FOR LFH datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE A 35POS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 425MHZ 6-CLCC datasheet.pdf