Yageo 9T04021A2322CBHF3
9T04021A2322CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2322CBHF3
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2322CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2322CBHF3
QUANTITY
9T04021A2322CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2322CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2322CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2322CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2322CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2322CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2322CBHF3
TERM PC TEST POINT LOOP datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 5POS 1.27MM datasheet.pdf
MOD PWR STD FILTER 2A 1PL QC PNL datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 100V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf