Yageo 9T04021A2432CBHF3
9T04021A2432CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2432CBHF3
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2432CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2432CBHF3
QUANTITY
9T04021A2432CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2432CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2432CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2432CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2432CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2432CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2432CBHF3
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PRESSURE SWITCH, 4PSI datasheet.pdf
SLT-5X datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
BERGSTIK HDR PIP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf