Yageo 9T04021A24R9CBHF3
9T04021A24R9CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A24R9CBHF3
Brief Description
RES SMD 24.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A24R9CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A24R9CBHF3
QUANTITY
9T04021A24R9CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A24R9CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A24R9CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A24R9CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A24R9CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A24R9CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A24R9CBHF3
IC SWITCHER VIDEO SIGNAL SOP8 TR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 3A 120V datasheet.pdf
HOLDER 4 AA CELL W/SLIDING COVER datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 3.5MM datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 12.0" DIA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IP CORE DDR2 SDRAM SC/M datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf