Yageo 9T04021A2802CBHF3
9T04021A2802CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A2802CBHF3
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A2802CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A2802CBHF3
QUANTITY
9T04021A2802CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A2802CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A2802CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A2802CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A2802CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A2802CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A2802CBHF3
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.15W TH datasheet.pdf
LED PANEL IND 28V 20MA AMBER datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1611 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 5POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
1.375IN 16-18 GAUGE 3/8-16 THREA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CTV 39C 37#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
2200UF 450V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf