Yageo 9T04021A3002DBHF3
9T04021A3002DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3002DBHF3
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3002DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3002DBHF3
QUANTITY
9T04021A3002DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3002DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3002DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3002DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3002DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3002DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3002DBHF3
RES SMD 105 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 5POS .156 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RECEPT.SR 6CKT GW datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 3W datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HC RELAY 4 FORM C 6VDC datasheet.pdf