Susumu RG1005N-163-D-T10
RG1005N-163-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-163-D-T10
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-163-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-163-D-T10
QUANTITY
RG1005N-163-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-163-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-163-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-163-D-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-163-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-163-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-163-D-T10
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG MINI PWR 2COND LOCKING datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 48V datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf