Yageo 9T08052A1401DAHFT
9T08052A1401DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1401DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1401DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1401DAHFT
QUANTITY
9T08052A1401DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1401DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1401DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1401DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1401DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1401DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1401DAHFT
CONN CARDEDGE 44POS .156 X .140 datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 1A TO-39 datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A FLEXIBLE ROD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 6A 8SO datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V SOT963 datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG SLATE 100' datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf