Yageo 9T04021A30R9CBHF3
9T04021A30R9CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A30R9CBHF3
Brief Description
RES SMD 30.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A30R9CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A30R9CBHF3
QUANTITY
9T04021A30R9CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A30R9CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A30R9CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A30R9CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A30R9CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A30R9CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A30R9CBHF3
JUMPER-H1505TR/A3049S/H1505TR10" datasheet.pdf
CONN JACK STEREO RTANG 2.5MM datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 52PLCC datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 4A 50V KBJ datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X5MM datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUAD CMOS 14-SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2" GN/YW 250' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EE XP-E AMBER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf