Yageo 9T04021A33R2CAHF3
9T04021A33R2CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A33R2CAHF3
Brief Description
RES SMD 33.2OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A33R2CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A33R2CAHF3
QUANTITY
9T04021A33R2CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A33R2CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A33R2CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A33R2CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A33R2CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A33R2CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A33R2CAHF3
IC PROGRAM 4.900V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 8K 28SOIC datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 20 POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 24AWG WHT SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V 5% BP 1825 datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SENSOR PHOTO PNP 600MM 12-24V datasheet.pdf