Yageo 9T04021A36R0FBHF3
9T04021A36R0FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A36R0FBHF3
Brief Description
RES SMD 36 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A36R0FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A36R0FBHF3
QUANTITY
9T04021A36R0FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A36R0FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A36R0FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A36R0FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A36R0FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A36R0FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A36R0FBHF3
CUTTER WIRE DUCT STRAIGHT 8.31" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 0804 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.81MM 12POS PCB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
INTERFACE MODULE I/O EXPANDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 18AWG 100' datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 44TQFN datasheet.pdf
VLTGE CTRL RLY, RELIANCE, 110VAC datasheet.pdf