Yageo 9T04021A3902BBHF3
9T04021A3902BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3902BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3902BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3902BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A3902BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3902BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3902BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3902BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3902BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3902BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3902BBHF3
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 0.5A 14SOIC datasheet.pdf
LED 7-SEG 7.6MM CA GREEN RHD datasheet.pdf
IC CLK BUFF 13OUT SDRAM 28SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf