Yageo 9T04021A3921FBHF3
9T04021A3921FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3921FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3921FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3921FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A3921FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3921FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3921FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3921FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3921FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3921FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3921FBHF3
TRANS PNP 30V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf