Yageo 9T04021A3922FBHF3
9T04021A3922FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A3922FBHF3
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A3922FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A3922FBHF3
QUANTITY
9T04021A3922FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A3922FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A3922FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A3922FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A3922FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A3922FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A3922FBHF3
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 12.19MM datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf