Yageo 9T04021A4021CAHF3
9T04021A4021CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4021CAHF3
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4021CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4021CAHF3
QUANTITY
9T04021A4021CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4021CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4021CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4021CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4021CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4021CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4021CAHF3
CONN RECEPT 3POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 31POS RCPT-RCPT 8" datasheet.pdf