Yageo 9T04021A4322CAHF3
9T04021A4322CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4322CAHF3
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4322CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A4322CAHF3
QUANTITY
9T04021A4322CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4322CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4322CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4322CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4322CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4322CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4322CAHF3
CONN DB50 CRIMP MALE NICKEL datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 375MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 1.00M OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
MICRO 21C P /11 10CR 72" datasheet.pdf