Yageo 9T04021A4700CBHF3
9T04021A4700CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4700CBHF3
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4700CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4700CBHF3
QUANTITY
9T04021A4700CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4700CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4700CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4700CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4700CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4700CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4700CBHF3
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 83MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HOUSING 3 POS FOR PIN datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1W DO204AL datasheet.pdf