Yageo 9T04021A4702FBHF3
9T04021A4702FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A4702FBHF3
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A4702FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A4702FBHF3
QUANTITY
9T04021A4702FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A4702FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A4702FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A4702FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A4702FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A4702FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A4702FBHF3
IC SYNC BUCK FET DRIVER 14-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
POWER MOD RECT BRIDGE 3PH M3-1 datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS 10M datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 28MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf