Yageo 9T04021A5102FBHF3
9T04021A5102FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5102FBHF3
Brief Description
RES SMD 51K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5102FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5102FBHF3
QUANTITY
9T04021A5102FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5102FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5102FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5102FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5102FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5102FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5102FBHF3
IC OPAMP GP 1.5MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
MOTOR DC GEARED 12V 10RPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 10MM SOFT ORNG C.A. datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf