Yageo 9T04021A51R0BAHF3
9T04021A51R0BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A51R0BAHF3
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A51R0BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A51R0BAHF3
QUANTITY
9T04021A51R0BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A51R0BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A51R0BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A51R0BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A51R0BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A51R0BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A51R0BAHF3
JUMPER-H1502TR/A2015W/H1502TR 12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 12.5A AC/DC datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FLANGED SPADE AVIKRIMP TAPED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
REPLACEMENT FRONT COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
FO C/A LC BRN MTRJ 50/125 ORN datasheet.pdf
Stratix Device Family Data Sheet IC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 2.2レF 16V datasheet.pdf