Yageo 9T04021A5231CBHF3
9T04021A5231CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5231CBHF3
Brief Description
RES SMD 5.23K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5231CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5231CBHF3
QUANTITY
9T04021A5231CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5231CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5231CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5231CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5231CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5231CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5231CBHF3
MOD PWR INLET STD FILTER 4A PNL datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 8V 6-TSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 24" X 18" datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf