Yageo 9T04021A5762CAHF3
9T04021A5762CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5762CAHF3
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5762CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A5762CAHF3
QUANTITY
9T04021A5762CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5762CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5762CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5762CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5762CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5762CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5762CAHF3
ELECTRONIC BOARD BASE datasheet.pdf
SCR INVERTER 800V 105A TO-94 datasheet.pdf
THERM NTC 33K OHMS 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/SCKT datasheet.pdf
PGS GRPHITE SHEET 115X180MM COAT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OCT 1% 24TQFN datasheet.pdf
RES 560 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN SOCKET 7POS IDC 24AWG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf