Yageo 9T04021A6191CBHF3
9T04021A6191CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6191CBHF3
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6191CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6191CBHF3
QUANTITY
9T04021A6191CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6191CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6191CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6191CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6191CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6191CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6191CBHF3
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT R-R W/BUFF 8-MSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULT 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
POWER STRIP 18" 20A 6OUT 6'CR datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 6.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf