Yageo 9T04021A6202BBHF3
9T04021A6202BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6202BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6202BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6202BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A6202BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6202BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6202BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6202BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6202BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6202BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6202BBHF3
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf