Yageo 9T04021A6202FBHF3
9T04021A6202FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6202FBHF3
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6202FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6202FBHF3
QUANTITY
9T04021A6202FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6202FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6202FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6202FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6202FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6202FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6202FBHF3
JUMPER-H1506TR/A2015Y/H1506TR 2" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL50H/AE50M/HPL50H datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC TRIAX datasheet.pdf
FUSE 275A 500V UL CSA datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf