Yageo 9T04021A6490CAHF3
9T04021A6490CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6490CAHF3
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6490CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6490CAHF3
QUANTITY
9T04021A6490CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6490CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6490CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6490CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6490CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6490CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6490CAHF3
JUMPER-H1504TR/A3048Y/H1504TR 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS 28AWG 10CM datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A 2DSN datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 15P15C R/A SHLD datasheet.pdf
EP PLUG HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf