Yageo 9T04021A6492CBHF3
9T04021A6492CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6492CBHF3
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6492CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6492CBHF3
QUANTITY
9T04021A6492CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6492CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6492CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6492CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6492CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6492CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6492CBHF3
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 14-QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 3% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 2.5MM datasheet.pdf