Yageo 9T04021A6812FBHF3
9T04021A6812FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6812FBHF3
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6812FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6812FBHF3
QUANTITY
9T04021A6812FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6812FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6812FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6812FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6812FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6812FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6812FBHF3
FIXED IND 47UH 2.4A 57.8 MOHM datasheet.pdf
FITTING DIVIDED TEE INSERT TE70 datasheet.pdf
IC 1-OF-8 DECODER 16SSOP datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 85.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HA-VIS RJ45 JACK HIFF MODULE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG RED 1000' datasheet.pdf