Murata Electronics North America XRCGB26M000F0G00R0
XRCGB26M000F0G00R0 picture photo
Mfg. Part Number
XRCGB26M000F0G00R0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 100ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
XRCGB26M000F0G00R0.pdf
Availability of XRCGB26M000F0G00R0
QUANTITY
XRCGB26M000F0G00R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of XRCGB26M000F0G00R0
Internal Part NumberEIS-XRCGB26M000F0G00R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXRCGB Series Crystal Resonators
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesXRCGB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±100ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XRCGB26M000F0G00R0
Related LinksXRCGB26M0, XRCGB26M000F0G00R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
XRCGB26M000F0G00R0 Details Description
Related parts for XRCGB26M000F0G00R0
IDC CABLE - MSC16A/MC16G/MSC16A datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET HI SIDE SOT143 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CABLE 70COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A datasheet.pdf