Yageo 9T04021A69R8CBHF3
9T04021A69R8CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A69R8CBHF3
Brief Description
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A69R8CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A69R8CBHF3
QUANTITY
9T04021A69R8CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A69R8CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A69R8CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A69R8CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A69R8CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A69R8CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A69R8CBHF3
MOSFET N-CH 250V 790MA SOT223 datasheet.pdf
TERM GND BRANCH 2.5MM WM GN/YLW datasheet.pdf
RES 100 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 8-SOP datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLK GEN NCO UNIV 1CH 48QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 (5 + 2 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FLIP FLOP D 14SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD 2.5A 300VAC RADIAL datasheet.pdf