Vishay/Dale RLR07C4120FSBSL
RLR07C4120FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C4120FSBSL
Brief Description
RES 412 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C4120FSBSL.pdf
Availability of RLR07C4120FSBSL
QUANTITY
RLR07C4120FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C4120FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C4120FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C4120FSBSL
Related LinksRLR07C4, RLR07C4120FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C4120FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C4120FSBSL
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
FUSEHOLDER KNOB 3AG FINGERGRIP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf