Yageo 9T04021A7690CAHF3
9T04021A7690CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7690CAHF3
Brief Description
RES SMD 769 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7690CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A7690CAHF3
QUANTITY
9T04021A7690CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7690CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7690CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7690CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7690CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7690CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7690CAHF3
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
REG SW 2.5V 14A HZ 12-SIP datasheet.pdf
MOD INLET W/STD FILTER 6A SCREW datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 5.00MM IDC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf